Vychovejte si následníka

Dospělý člověk má myšlenkové spoje daleko praktičtější, než jejich neposední potomci, a proto při některých větách se jejich mysl obrací k věcem praktickým. To činí z dospěláků tvory nudné.
Jenže Vy musíte, jako dospělý člověk, uvažovat realisticky, protože jinak by se Váš roztomile bezstarostný potomek nemohl, například v letních měsících vesele cachtat v bazénu, o který se staráte především Vy. A tak to má být.
Jenže Vy, jako dospělý člověk, musíte zase vědět, kdy začít i svého potomka vést k zodpovědnosti a logickému plánování. Vychytejte ale ten správný čas. To je úděl rodičů. Těžký úděl.

Ve výchově k zodpovědnosti to mají lehčí rodiče dětí zvídavých a zvědavých. Takové děti zajímá, k čemu je ta hadice u bazénu https://eshop.techneco.eu/Hadice, jakou funkci má filtrace, nebo, proč se musí bazén drhnout do dokonalé čistoty, než se napustí voda.
Od zvídavosti je kousek k činům
A to je ten moment, vážení rodiče! Teď je nutné využít zvídavosti svého potomka k tomu, aby si vyzkoušel, jak se zachází s hadicí, která se musí připojit k bazénové filtraci. Možná se na Vás navalí sprška oněch dotěrných otázek typu:
· Proč tam dáváš tu hadici?
· K čemu je dobrá?
· Musí být modrá?
· Můžu po ní chodit?
Trpělivost, milí rodiče! Zodpovězte každou otázku a neodhánějte svého potomka. Vždyť to Vaše království čistě průzračné vodní plochy Vašeho venkovního bazénu jednou převezme! Tak ať ví, jak se co dělá! Ať se to odmalička učí. Nesmíte jej odradit tím, že budete hrát mrtvého brouka, že jej nepustíte k žádné činnosti. Učený z nebe nespadl!

Ať si váží průzračné vody
Odjakživa je dáno, že když se na něčem podílíme, víc si toho vážíme. Lépe se k tomu chováme a pečujeme o to. Koupání a cachtání v bazénu bude pro Vašeho potomka vzácnější a zodpovědnější, když jej pustíte k tomu, aby se také začal starat.
S největší pravděpodobností se z něj začne stávat nudný dospělák, to je asi pravda. Jenže duši dítěte si může zachovat i přes nános zodpovědnosti. Je to tak?

You Might Also Like