Proč čas od času podrobit čištění čalounění a pohovky
Skvrny a plísně
Kdybychom žili v dokonalém vakuu, zřejmě by se nám podařilo udržet v téměř naprosté čistotě většinu vybavení v domácnosti, aniž by na něj působily různé mikroorganismy. Uvádíme záměrně slovo „téměř“, neboť některé bakterie údajně přežívají i při teplotě, blížící se absolutní nule, a v dokonalém vzduchoprázdnu.
Podstatné ovšem je vědomí, že čím více vzduchu v kombinaci s vhodnou teplotou a vlhkostí, tím je to doslova líheň pro nejrůznější velmi drobné živočichy. Napomáhá jim k tomu i biologický materiál, který odpadává z talířů a z rukou při konzumaci potravin. Kupříkladu si dopřejete sušenky či oplatky u televize a i velmi drobné kousky pečiva jsou potravou pro plísně a bakterie. Nemluvě o různých skvrnách, které se tu a tam vyskytnou při neopatrné manipulaci s jídlem. Opadne vám na pohovku rajče, na křeslo kousek chleba s pomazánkou, a mohli bychom nevázaně pokračovat ve výčtu dalších situací.
Roztoči
Viděli jste někdy roztoče pod mikroskopem? Vskutku odporné zvířátko, ale poměrně neškodné. Až na jeho trus. V zaschlé podobě se smísí se vzduchovou hmotou a ten pak vesele vdechujeme například při každém větrání. Trus roztočů je potenciální alergen a vyskytuje se hlavně tam, kde spíme nebo sedíme či ležíme spoře oděni s holou kůží. Kupříkladu v pyžamu. Roztoči se živí odumřelými kožními šupinkami a dále jim vyhovují plísně, kvasinky a bakterie, a daří se jim v prostředí, kde je teplo a vlhko.
Tělesná vůně
Dalším důvodem, proč občas realizovat profesionální čištění čalounění a pohovek v Praze Wismont čištění, je eliminace tělesných „vůní“. Na těch se podílí opět bakterie, žijící na naší pokožce v dokonalé symbióze. Udržují na kůži optimální pH a pomáhají nám v tom, aby byla zdravá, ale pokud se přemnoží a spolu s nimi i jejich výkaly, poznáme to snadno po čichu, zejména na chodidlech a v podpaží. Tudíž se to kromě propoceného oblečení týká i koberců, ložního prádla, ale i pohovek, křesel a čalouněných židlí.