Starejte se o svou nemovitost

Každá nemovitost si vyžaduje jistou péči a úklid, aby skutečně byla vhodná k dané činnosti. S těmito starostmi nám může významně pomoci správa nemovitostí.

Starejte se o svou nemovitost

Administrativa a opravy

Nákup nemovitosti není rozhodně levná stránka, protože jejich ceny u nás jsou poměrně vysoké, a proto na bydlení česká domácnost šetří, nebo splácí hypotéku několik let. Při výběru si musíme dávat pozor, abychom se nespálili a později nenarazili na závažný technický problém, který by nám celou záležitost dost zdražil. Po nákupu a opravách nám rozhodně starosti nekončí, protože potom musíme nemovitost udržovat.

nov domov

Nic není věčné, a proto musíme počítat s tím, že se časem něco pokazí, nebo bude potřebovat vyměnit, aby nám nemovitost sloužila zase jako dříve. Nesmíme zapomínat také na pravidelný úklid, aby nebyl všude nepořádek. Kromě těchto starostí musíme řešit také různou administrativu. Nesmíme totiž zapomenout na placení různých poplatků a dalších částek, kdy bychom měli dbát i na dobré pojištění, kdyby nás potkala nějaká příhoda. Zkrátka si toho musíme hlídat poměrně dost, a to každý měsíc.

Schůze vlastníků

Hezkým příkladem je panelový dům, protože ten má třeba jednoho vlastníka, ovšem mnoho nájemníků a majitelů jednotlivých bytových jednotek. Ty si žijí každý hezky ve svém bytě, o který se starají, ovšem potom jsou tu společné prostory, které sice nejsou jejich, ale slouží všem, a proto se musí také udržovat a opravovat. Mnohdy se o opravy stará zvolený správce, jenž dostává určitou částku každý měsíc.

úspory nemovitosti

Úklid mají většinou pod palcem úklidové firmy, jež vytřou třeba všechny chodby, v určitém intervalu umyjí okna společných prostor a tak dále. Většina těchto domů a společností pořádá zasedání, kdy se sejdou všichni, jenž mají na nemovitosti jistý podíl. Rozhoduje se tu většinou o důležitých věcech, a proto musí být docíleno minimálně souhlasu od polovina zúčastněných. Na profesionální úrovni se to řeší pomocí profesionálního předsedy svj Brno. Zasedání je podle zákonů, zapisuje se účast a potom se dle pravidel projednává a hlasuje.

You Might Also Like