Jak udržet vodu v bazénu čistou?

Ne vždy dokážeme správně odhadnout, kdy bude možné se v bazénu v létě koupat. Přitom ale chceme mít koupání k dispozici co možná nejdéle a využít koupací sezónu na maximum. Na čistotu vody působí mnoho vlivů, takže se nám může lehce přihodit, že se nám voda po čase začne kazit a v té chvíli už je na záchranu čistoty většinou pozdě. A to by se vašim dětem asi příliš nezamlouvalo. Ve zkažené vodě se rozhodně nedoporučuje koupat, může to vést i ke zdravotním potížím!
hození vlasů
Filtrace jako základ čištění
Ať už máte k dispozici jakékoliv chemické přípravky nebo pomůcky a nástroje k čištění, základem čisté vody v bazénu je vždy kvalitní a dobře fungující filtrační systém. To určitě každý vlastník domácího bazénu dobře ví. Co už možná nevíme, je to, že náplň pískové filtrace se musí jednou za 2 až 3 roky vyměnit. Řídit bychom se měli samozřejmě doporučením výrobce bazénu a také měrou zatížení našeho bazénu.
malý plaváček
Písek nebo něco jiného?
Do pískových filtrů se nemusí dávat pouze písek. Pokud chcete mít spolehlivé filtrační a absorpční médium na přírodní bázi, vyzkoušejte přípravek Zeolit .
Přirozené čištění
Skvělé je, že se při údržbě bazénu nemusíme spoléhat jen na běžnou bazénovou chemii, ale můžeme využívat toto přirozené čištění, které probíhá stejným způsobem i v přírodě. Díky tomuto přírodnímu materiálu bude voda v našem bazénu hygienicky čistá a také krásně zbarvená.
lehátka u bazénu
Těšme se na sluníčko!
Opravdu není v létě nic lepšího, než připravit svým dětem a sobě krásné osvěžení v čisté vodě. A proto je dobré na to myslet už při přípravě bazénu. Nový filtrační materiál nás nebude stát mnoho peněz a může nás ochránit před nepříjemnostmi, způsobenými znečištěnou vodou.
Už se také těšíte, až se za horkého dne ponoříte do křišťálově čisté vody a zchladíte své rozpálené tělo?

You Might Also Like