Nepodceňujte otvory

Není díra jako díra. Na tom se určitě shodneme. A zatímco jsou i díry, o které se v podstatě není nezbytné starat, protože nám může být jedno, jsou-li tyto větší nebo menší, někdy i na přesnosti těchto záleží.

Jenom tak namátkou – je docela jedno, jak velké otvory má v sobě dejme tomu ementál, který si koupíme, na přesnosti nemusí zase až tak záležet, pokud kopeme dejme tomu základy pro dům v zemi a podobně, ale pokud nám jde třeba o nějaký průlez, do kterého se musíme vejít, je tu už přesnost relativně na místě, abychom uvnitř neuvízli. A když se pak zhotovují nějaké ty výrobky, které mají pro nás lidi plnit určitou funkci, už záleží nejen na každém centimetru, ale třeba i na každém milimetru nebo ještě drobnější jednotce délky.

ležící trubky

Kolik nepříjemností by nám jenom nejednou dokázal přivodit nesprávný průměr nějakého otvoru! Třeba by se do něj nevešlo to, co se do něj má vejít, třeba by se v něm naopak viklalo to, co by tu mělo pevně držet… Prostě by s tím byly problémy.

A my lidé problémy mít nechceme. A tak vyžadujeme výhradně kvalitní výrobky, ve kterých musí být někdy i dostatečně přesně velké otvory. A výrobci tohoto nám tedy musí vyjít vstříc, chtějí-li se uživit a zajistit si odbyt. A proto takoví výrobci často potřebují i dutinoměr. Tedy dutinoměr s úchylkoměrem, který prokazuje dokonalé služby právě při měření vnitřních i vnějších zpravidla válcových průměrů otvorů.

vnitřek trubky

Díky dutinovému mikrometru je tak zajištěno to, co by se jinak snad ani zajistit nedalo, tedy maximální přesnost, jež je u různých otvorů nejednou vysloveně žádoucí. Tímto přístrojem se lehce podaří změřit různé rozměry otvorů, což je prostě leckdy nutné. A ať už se využije třídotekový nebo dvoudotykový dutinoměr s jakýmkoliv rozsahem měření, ať už je tento mechanický, digitální nebo pistolový, je jisté, že budou malé, velké i hluboké otvory vždy takové, jaké si lidé žádají.

You Might Also Like