Proč je bytový design důležitý

Každý z nás chce, aby se ve svém domově cítil co nejlépe. Koneckonců, má to být místo, kde můžeme odpočívat a relaxovat po náročném pracovním dni a kde můžeme nabrat síly na další den.

Zdálo by se, že k tomu není potřeba mnoho, avšak opak je pravdou. Jen málo lidí si uvědomuje, jakou roli hraje bytový design Evalofa v tom, jak se ve svém domově cítí. Ten totiž odráží naši povahu, od barev, které zvolíme, přes typ nábytku i doplňky.

hypoteka1

Avšak i když jej zařídíte přesně podle svého vkusu, může se snadno stát, že se v něm nebudete cítit až tak dobře. Je zde totiž nutné dodržovat několik důležitých pravidel.

Tím prvním je vhodná kombinace barev. To, že se vám například líbí zářivě žlutá a křiklavě růžová je sice pěkné, avšak pokud si takto vymalujete stěny například v obýváku, rozhodně tím nenavodíte tu správnou atmosféru.

kuchynskeskrine

Dále je to výběr doplňků. V mnoha obchodech, především s levným zbožím, nabízí spoustu nejrůznějších svícnů a vonných svíček, obrazů, figurek a mnoho dalších. Většina z nich vás okamžitě zaujme, především pak svými výraznými barvami. A zde je problém. Jistě, daný kousek se vám může líbit samostatně, ale opravdu bude ladit se zbytkem vašeho obydlí? Nebude tam působit jako pěst na oko?

Dalším nešvarem, se kterým se můžeme často setkat, jsou umělé květiny. Jistě, jsou lidé, kteří dokážou usušit i kaktus, a zeleň je rozhodně dobrým doplňkem. Je však potřeba pečlivě vybírat, aby daná rostlina působila opravdu realisticky. A to bohužel ty levné, které se nejčastěji kupují, nejsou.

Je tedy vidět, že se jedná o složitější proces, než se na první pohled zdá. Pokud si tedy nejste jisti, že vše dokážete dobře naplánovat, není od věci požádat o pomoc odborníka. Bytový architekt vám dokáže navrhnout domov přesně podle vašich představ, a zároveň tak, abyste se v něm cítili dobře. A na tom záleží především, ne?

You Might Also Like