S dodávkou z půjčovny dodávek Praha za nejkrásnějšími hrady

Cestování po republice bylo nesmírně populární za socialismu, kdy neměli lidé tolik možností vycestovat za hranice, a pokud tomu tak bylo, většinou šlo o státy bývalého socialistického bloku. Tehdy se jezdilo převážně autobusy na hvězdicové zájezdy, anebo vlastními osobními vozy napříč Československem. Nejlépe na tom byla auta, kde se dalo přespat uvnitř, tedy upravené dodávky, např. Škoda 1203. Dalo se přenocovat kdekoli, a tím bylo cestování dobrodružnější.

hrad Pernštejn

To samé si můžete dopřát i dnes, je k tomu vhodná doba, kdy do dovolenkových plánů zasahuje koronavirus, a také nepříliš lichotivá situace v souvislosti s imigrační politikou některých zemí EU. Čím dál více lidí je zároveň nasyceno přímořskými letovisky a dopřeje si raději pobyt v poklidu, v tuzemských rodinných penzionech nebo mimo sezónu v poloprázdných kempech. Koncepce dovolené v Česku může být různá a jednou z možností je zasvětit ji do prohlídky architektonických skvostů – středověkých hradů s vozem z půjčovny dodávek Praha.

Nejkrásnější české a moravské hrady

Jsou nejkrásnější, protože jsou obklopené nádhernou přírodou, vodními toky, a zpravidla přírodními památkami či rezervacemi.

hrad Bouzov

Pernštejn – klenot vysočiny nad řekou Svratkou si nenechte ujít, stal se námětem i pro tvůrce některých našich pohádek („Jak se budí princezny“).

Kokořín – jeho podmanivá silueta se rovněž objeví v pohádce „Princezna se zlatou hvězdou“. Z hradní věže je fantastický výhled na přírodní památku Kokořínský důl.

Krašov – krásný výhled na řeku Berounku si můžete dopřát i zde, jde sice o hradní zříceninu, ale jednu z nejnavštěvovanějších v Česku.

Bouzov – je považován za nejúchvatnější hradní stavbu na našem území, vystavěl ji Řád německých rytířů, a máte-li možnost využít vyhlídkový let malým letadlem či vrtulníkem, neváhejte. Bouzov se opět objevuje v některých starších filmech a pohádkách.

You Might Also Like