Trable s elektřinou vyřeší elektrocentrála, jak ji ale správně vybrat?


Máte zahrádku nebo chatu bez přívodu elektrické energie? Dnes už se nám bez elektřiny těžko žije, proto využijte elektrocentrálu. Jak ji správně vybrat?

Trable s elektřinou vyřeší elektrocentrála, jak ji ale správně vybrat?

Obliba zahrádek roste, lidé touží mít vlastní kousek malého ráje, kde mohou být nerušeni v přírodě se svými blízkými, na takových malých zahrádkách nebo chalupách ale často chybí zdroj elektrické energie. Všude tam, kde chybí přípojka, může najít své místo elektrocentrála. I na chatě, chalupě nebo na zahrádce občas potřebujeme mít elektřinu, je potřeba zapojit sekačku nebo filtraci k zahradnímu bazénu, bez elektriky si dnes život umí představit jen málokdo. Do míst, kde vám elektřina chybí, pak stačí přinést právě elektrocentrálu.

pexels-photo-221502

Na benzín nebo naftu

Taková elektrocentrála má svůj spalovací motor a spuštěna může být po dolití benzínu nebo nafty, občas se tak můžeme setkat i s označením benzínový agregát nebo naftový agregát. Benzínová elektrocentrála tak vždy pojede pouze na benzín a naftová zase na naftu, záměna paliva není dovolena, v tom případě, by se elektrocentrála zničila.

pexels-photo-1036936

Elektrocentrály své uplatnění najdou na všech místech, kde chybí elektrická přípojka, což nemusí nutně být jen na rekreačních chatách nebo zahrádkách. Využívají se i na stavbách, kde není elektřina z bezpečnostních důvodů v provozu a všude jinde. Elektrocentrály pak nechybí ani v zařízeních, kde nesmí dojít k přerušení elektrické energie z provozních důvodů. To je například v nemocnicích, na letištích, v léčebnách nebo v domovech s pečovatelskou službou.

Jakou vybrat

Druhů elektrocentrál je celá řada, vybírat je možné nejen podle toho, na jaké palivo elektrocentrála funguje, existují také buďto přenosné nebo stacionární elektrocentrály, které jsou zpravidla větší a přenášet se z místa na místo nedají. Většina elektrocentrál má hlasitý provoz, což může někdy překážet, dají se tak pořídit i tišší elektrocentrály. Vybírat můžete i podle jejich výkonu, podle toho, co všechno by měla jedna elektrocentrála utáhnout.

Elektrocentrály mohou přivést elektřinu na všechna místa, bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

You Might Also Like