Zlodějka knih

Nevadí Vám filmy se smutným koncem? Tak až bude sychravé počasí a nebude se dát jít ven, sežeňte si DVD s americko-německým filmem Zlodějka knih. Pokud jste spíše milovníkem knih a jste toho názoru, že kniha je vždy to nejlepší, tak pro Vás máme dobrou zprávu a totiž, že film vznikl namotivy stejnojmenné knihy mladého australského spisovatele Markuse Zusaka.
Jedná se o příběh, který vypráví sama Smrt. Respektive sám Smrt, protože smrt zde vystupuje jako muž.
 staré knihy na polici

Německá rodina v jiném světle

Děj se odehrává v druhé světové válce a ukazuje německou rodinu v tak trochu jiném světle.V lidském. Starší manželé se ujímají osiřelé dívky Liesel, jejíž otec dávno zemřel a matku odvlekli do koncentračního tábora pro nevhodné politické smýšlení. Vyplašená Liesel se sbližuje s novými rodiči, úžasně laskavým nevlastním otcem Hansem a burácivou hubatou nevlastní matkou Rosou, která pro hrubé slovo nejde daleko, ale která v sobě skrývá nesmírnou lásku a dobrotu, kterou nedékáže dát dostatečně najevo. Časem rodinu doplní židovský uprchlík, jejíž rodině je Herbert zavázán.
poničené knihy

Život je těžký. Herbert odmítl vstoupit do strany a proto má velké problémy najít si trvalou práci a jen tak paběrkuje na drobných řemeslných zakázkách. Proto povinnost živit čtyři lidi má hlavně Rosa, která pere pro lepší lidi v okolí. Všichni vědí moc dobře, že kdyby pánové od Gestapa odhalili židovského mladíka ve sklepě, skončili by sami v koncentračním táboře nebo rovnou na popravišti. Do toho každou chvilku nálety, kdy se městečko schovává ve sklepeních.
stránky knihy
Příběhy knih je to, co drží Liesel a židovského mladíka Maxe v naději.Jsou si vědomi toho, že smrt je možná blíž než by jim bylo milé, ale to co jim nemůže vzít je síla slova a myšlenky. To oč je nemůže oloupit je příběh a proto i když nakonec ulice je vybombardovaná a o život přichází spravedlivý Hans, milující Rosa i kamarád Liesel chlapec Rudy, příběh v podstatě není prost naděje. Lidství a velikost příběhu nezemřeli spolu s hrdiny.

You Might Also Like