10 nejlepších modelů robotiky poslední doby

Naprosto určujícím hitem na poli robotiky jsou už delší dobu autonomní auta. Vývoj na tomto poli jde neustále dopředu a vývojáři se potýkají s neustále novými výzvami a těmi mohou být i náledí, sníh atd. Přestože si velká většina lidí neumí představit, že by se svěřila do péče robotickému autu, jejich testovací jízdy už za oceánem běžně probíhají. Budoucnost těchto vozidel vidí tvůrci především u taxi služeb nebo veřejné dopravy.
robot stroj
My Special Aflac Duck je dokonalým robotem vyvinutým pro potřeby dětí, které bojují s rakovinou. Tato kačenka je robotickým přítelem a děti se o ni starají a také ji léčí pomocí chemoterapie. Kačenku je potřeba krmit, koupat a léčit.
Aeolus Robotics je společnost, která vyvíjí velmi užitečného robota pro pomoc v domácnosti. Všichni čekáme na dobu, kdy budeme moci využít služeb robota navrženého pro kompletní úklid naší domácnosti. Tento robot by vám měl donést pivo, vytřít podlahu, přesunout nábytek a mnoho dalšího. Momentálně je velkou výzvou, protože by jej využilo velké množství lidí a byl by to pro dotyčnou společnost zlatý důl.
Foldimate je opět velmi užitečným zařízením, které skládá prádlo. Tento robot dokáže skládat různé druhy prádla od dětských velikostí (trička, kalhoty, ručníky, ale ne prádlo) až do velikosti XXL. Složení 20 – 40 kusů mu zabere zhruba čtyři minuty. I když tyto modely už na trhu jsou, tento nový by měl být k dispozici v roce 2019, prodávat by se měl pod 1000 dolarů.
malý robot
Robomart – prodejní roboti. Určité pokusy o zprovoznění takovýchto pohyblivých supermarketů na kolečkách či automatů, které vám vezou vaši objednávku, už probíhají i u nás. Tento konkrétní projekt je velmi futuristický a jedná se o malý obchod s potravinami, který přijede za vámi. Je autonomní v tom smyslu že si umí doplnit zásoby a pohybuje se zcela samostatně.

You Might Also Like