Bydlení není žádný byznys! Vlastně ano

Pokud se díváte po nějakém pěkném bytě někde ve městě, tak to si rovnou připravte pořádnou peněženku anebo se dívejte po nějakých spolubydlících, protože tohle bude jedna velká životní zkušenost, která mnohé poznamená na celý život. Je sice pravda, že cena bytů a domů neustále roste, nájem však taky nezůstává zrovna chladný a co si někteří „majitelé“ chtějí říci za byt, to už by se dalo nazvat opravdu trochu hyenismus.
světla v kuchyni 

Není kde

Často narazíte na byty v centru, které sice na fotkách vypadají krásně, ve skutečnosti je to však katastrofa. Většinou se jedná o úspornost mínus nekonečno, takže nejen že platíte vysoký nájem, pokud nechcete klepat řízky zimou, budete si muset přichystat dalších x tisíc na zateplení, protože se budete cítit jako na vrcholu hory – pořád zima a odněkud neustále fouká. A pokud náhodou narazíte na nějaký levný nájem, interiér bude starý, koupelna umakartová nebo horší a na zemi budou podivné červené fleky.
 

Jako by toho nebylo moc

A pokud vám vysoký nájem nevadí, tak si jednorázově rovnou připravte pořádný šek, protože na tom všem se snaží přiživit ještě realitní kancelář, která si žádá klidně i 1,5 násobek kauce za to, že nahodí pár inzerátů na internetové stránky a vyvěsí obrázek. To už je opravdu moc – a kdyby toho nebylo málo, ještě chtějí kauci spolu s provizí RK. Někteří lidé zkrátka chtějí vidět svět hořet a vůbec jim přitom nevadí, že se na tom nehorázně přiživí.
 obraz nad komodou

Záchrana a spása pro všechny

Není to však úplně ztraceno, neboť se najdou i takové stránky, které inzerují byty na pronájem bez realitky a někteří majitelé taky nechtějí živit kanceláře. Jsou to ti hodní páni a paní, kteří chápou, že například pro studenty je bydlení nedostatkové zboží. A my je za to máme rádi. A pokud si myslíte, že bez realitky to budou nějaké šunty, tak to jste pořádně na omylu, protože se o ně lidé doslova rvou.

You Might Also Like