Doba se mění a s ní i manipulace s penězi

Nebudeme si nalhávat, že je ve skutečnosti pohodlnější, když výplata přijde na účet a my například z internetového bankovnictví poplatíme veškeré pohledávky. Je pravdou, že ne každý tuto službu využívá. V této oblasti proběhlo několik změn, kterých se straní starší osoby, které nemají zkušenosti s prací na počítači nebo technika je jim v podstatě cizí. Není divu, dnes se v elektronickém zařízení vyznají spíše jejich vnoučata, jak šlo všechno rapidně kupředu. Dokonce ani pošta již moc peníze neroznáší, jako tomu kdysi bývalo. Na druhou stranu dostat peníze na účet je podstatně rychlejší a bezproblémovější.

registrace

Založit si účet není žádný problém

Dnes se nemusí ani chodit na pobočku, pokud ale někdo preferuje banku v místě bydliště, tak se vydá s občanským průkazem, ještě nějakým jiným dokladem prokazující totožnost a pravděpodobně s nějakým vkladem na pobočku. Založit si běžný účet není žádná velká věda a bohužel je to daleko praktičtější mít peníze uložené v bance, než doma v prasátku. Jen snad co by se dalo vytknout, jsou poplatky, které si banka strhává za spravování. Mnohdy jsou příliš vysoké a i nabízený výhodný balíček k uzavření nového účtu nemusí být zase až tak výhodný. Z osobního účtu si ale můžeme v klidu spravovat všechno potřebné a nechat si sem zasílat peníze prakticky odkudkoliv. Navíc jako bonus máme k dispozici platební kartu.

pokladnička

Jde to i bez poplatků

Dnešní doba nabízí i jiné možnosti, kdy si můžeme založit účet přes internet a tyto služby nejsou nijak zpoplatněny. Aby všechno probíhalo podle nějakých pravidel a to především bezpečných, tak podpis smlouvy nás skutečně nemine. Jen kurýr přijede za námi na místo, které si sami určíme. Cokoliv budeme nadále potřebovat, vyřídíme z pohodlí svého domova a to klidně i o víkendu. Veškeré transakce se zaznamenávají do výpisu z účtu. Poté se dají snadno dohledat veškeré úkony: platby, příkazy, ale i příchozí peníze, včetně částek z použití platební karty.

You Might Also Like