Jak bydlet ve vlastním a nezadlužit se na celý život?

Nechce se vám stavět dům, ale kupovat dům na klíč je moc nákladné? Poohlížíte se po malém domku, který bude akorát pro jednoho nebo dva lidi, a nebude stát majlant? A co takhle bydlení v garáži?
Přestože betonové garáže nezní jako to nejlákavější bydlení, během několika měsíců se z nich dá udělat nádherný a útulný domov, který vám bude kdekdo závidět, a bude jen váš.
nový domov pro velkou rodinu
Pro postavení takovéhoto domova není potřeba mnoho: stačit vám bude pozemek a materiál na zateplení. Betonové garáže se dají objednat přes internet a budou vám dovezeny až domů v jednom kuse, který bude jeřábem usazen přesně tam, kam ho chcete. Ideální je dát stejnou vrstvu zateplení pod, kolem, i navrch garáže. Otvory na okna a dveře se dají předem objednat za malý příplatek, a pokud chcete opravdu prosvětlený domov, je také možnost nechat jednu stranu zcela prázdnou – vznikne vám tak krásná prosklená stěna, do které můžete zasadit i dveře a ušetřit tak na vyřezávání otvorů na ně. 
kupní smlouva na dům
Interiér je potom už zcela na vás – mnozí si nechávají postavit dvě garáže na sebe, a mají tak patrový dům, do kterého by – po exteriérových úpravách a nahození omítky – nikdo neřekl, že je složený z garáží. K oddělení místností můžete použít například sádrokartonové příčky, které jsou prostorově úsporné, a přitom mnohé vydrží.
Co se vybavení týče, nejvíce se vyplatí nábytek minimalistického vzhledu a skrytí úložných prostor do nábytku – například pod postel nebo pod gauč. Snažte se nechat co největší část podlahy odhalenou tak, aby opticky vypadal prostor větší, a uklízení bylo jednodušší. Nebojte se jednoduchosti velkých kusů nábytku, a naopak raději kupte několik výrazných doplňků, jako jsou lampy nebo pokojové rostliny v designových nádobách.
Pokud chcete, aby váš dům vypadal tradičněji, není problém postavit na garáž sedlovou střechu a do podkroví umístit ložnici nebo další úložné prostory. Jednu betonovou garáž můžete pořídit již od 50000Kč, a i s vybavením a instalacemi by tak vaše nové bydlení nemuselo stát více než čtvrt milionu, což je částka, na kterou nedosáhnete při stavbě ani koupi „normálního“ domu. Navíc díky rychlému umístění ušetříte spoustu práce, a můžete se tak rovnou začít věnovat vybavování svého nového domova!

You Might Also Like