Jak vybrat správné schodiště?

Asi se všichni shodneme, že stavba či rekonstrukce domu není nic jednoduchého. Jedná se o projekt náročný časově, finančně i psychicky. Je potřeba mít v hlavně spoustu detailů a hodně toho rozhodnout, zvlášť pokud vše nenecháme na architektovi. A jednou z věcí, které je potřeba vybrat, je správný typ schodiště Kmkdesign.cz.

Na první pohled se to nezdá jako velký problém. To však platí jen do chvíle, než zjistíme, z kolika možností máme na výběr. Pokud chceme tu skutečně nejlepší, pak může být těžké rozhodnout a vybrat správně. Přesto existuje několik vodítek, kterými bychom se měli řídit.

schodiste2

Tím prvním je, že by mělo být schopno sloužit svému účelu. Jistě, o bezpečnost se bát příliš nemusíme, koneckonců všechny modely musí projít testováním a splňovat určité parametry, než jsou puštěny do prodeje. Zde jde spíše o otázku kapacity.

Je totiž nutné si uvědomit, kolik lidí po nich bude chodit, a jak často. Jak pravděpodobné je, že tam půjdou dva najednou? A bude po nich chodit i osoba se sníženými pohybovými schopnostmi? To vše musíme uvážit, než se rozhodneme pro nějaký model.

Pak je zde samozřejmě materiál. Tady je zapotřebí si uvědomit, jestli půjde o exteriérové nebo interiérové schody, a podle toho se rozhodnout. Pro ty venkovní se pak obvykle hodí spíše kámen, zatímco u těch vnitřních lze použít dřevo. Je potřeba jej vybrat tak, aby skutečně dlouho vydržel, a to s minimální údržbou.

schodiste3

Pak je tu samozřejmě fakt, že by schodiště mělo vhodně doplňovat zbytek stavby. Pokud máte například ultramoderní dům, pak dřevo asi nebude nejlepší volbou. Na druhou stranu, u stavby v klasickém stylu nebude nablýskaný chrom nejlepším řešením.

Je potřeba si také uvědomit, že zde ani tak nezáleží na ceně. Jistě, máme nějakou hranici, nad kterou jít nemůžeme. Avšak pokud se rozhodujeme mezi dvěma modely, pak bychom měli dát přednost kvalitě před cenou. Věřte, že se to nakonec vyplatí.

You Might Also Like