Plánovaná rekonstrukce za dveřmi. Kde sehnat řemeslníka?

Nedostatek řemeslníků je v Česku dlouhodobý problém. Staří míří do důchodu, mladí jsou mnohdy nezkušení a těch opravdu dobrých je hrstka. Ti už mají mnohdy stálou klientelu a zakázky od nových klientů berou jen nárazově. Najít v dnešní době šikovného řemeslníka je tedy nadlidský úkol.

Dříve bylo v tomto ohledu vše jednodušší. Stačilo zavítat do nejbližší putyky a za pivo jste měli na každém prstě řemeslníka hned jednoho. Doba se mění, řemeslnické práce pomalu ustupují velkým firmám a najít tak někoho, kdo opraví ucpaný odtok nebo vykachlíkuje koupelnu, je téměř nemožné. Naštěstí ještě existují šikovní řemeslníci jako je instalatér praha, který vám s prvním problémem mile rád pomůže.

domovní instalace

O českém národu se s nadsázkou říká, že má zlaté ručičky. Co je na tom pravdy, posuďte sami. Je pravda, že ve svém okolí má každý z nás všeumělů nespočet, jejich skutečné kvality, ale jen málokdo chce vyzkoušet. V případě odborných prací se vždy vyplatí svěřit se do rukou odborníkům, kteří jsou v oboru vyučení a navíc poskytnou i případnou záruku. Pokud tedy i vy hledáte řemeslníky, kteří by přiložili ruku k dílu a neměli čas dříve než za tok, nechte se inspirovat.

Plánování s alespoň půlročním předstihem

klempířské práce

Štěstí přeje připraveným. V životě se stane řada okamžiků, které ovlivnit nemůžeme. Prasklá hadice u pračky nebo ucpaný odpad v kuchyni nepředpovíme. Rekonstrukci ale plánujeme několik měsíců dopředu, je tedy důležité začít shánět řemeslníky na práci včas. Ideální doba je přibližně půl roku před započetím prací. Zkrátka na ty opravdu šikovné, je potřeba si počkat.

Vsázet na jednu kartu se nikdy nevyplatí!

I ten nejšikovnější řemeslník může ze dne na den onemocnět nebo zkrátka dostane jinou a lepší nabídku a vám následně zbydou oči pro pláč. Mějte proto někoho v záloze, předem ho o této skutečnosti informujte a rázem budete klidnější.

You Might Also Like