Jaké existují druhy antikoncepce

V dnešní době je antikoncepce jedno velké téma. Mnoho lidí si totiž pod tímto pojmem vybaví jen jedinou formu a to jsou pilulky. Ano, je to jedna z nejúčinnějších metod, ale rozhodně není jediná. Ale když jsme to tedy načali, tak si něco málo o tomto typu řekneme. Její největší výhoda je asi nenáročnost používání. Spočívá to celé v tom, že dívka či žena užívá v pravidelný čas pilulky, které zajistí, že se ji v děloze vytvoří něco jako hlen, který nepropustí spermie, aby oplodnili vajíčko. Je to metoda v celku spolehlivá, ale i tady se najde pár výjimek, kdy dojde k početí i přes to, že dotyčná užívala pravidelně hormonální antikoncepci.
červené kondomy

Další velmi oblíbenou metodou je užívání prezervativu. Tato metoda má také velkou hranici spolehlivosti, ale co je její velkou nevýhodou je složitost používání. Mnoho párů si stěžuje, že to zničí celkovou atmosféru daného okamžiku a pak se také stává, že na ni mnoho lidí v záchvatu vášně zapomene a za devět měsíců je čeká pořádné nadělení. A poslouchat celý život, že jste vlastně omyl opravdu nechcete. Kromě kondomů je zde ale i plno dalších metod, které nejsou na hormonální bázi. Jednou z nich je užívání spermicidních prostředků, které v děloze vytvoří prostředí, které zabije spermie ještě dřív než by mohlo teoreticky dojít k oplodnění. Metoda je to poměrně spolehlivá, ale mnoho žen se i přesto velmi bojí možného těhotenství.
tělo při těhotenství

Chválí si ho ale manželské páry, kterým už tolik to riziko hlavu nedělá a ve většině případů k těhotenství nedošlo. Pak je zde i metoda plodných a neplodných dnů. Je to tak trochu matematika a k tomu, aby opravdu fungovala, je třeba si neustále hlídat veškeré příznaky ovulace a pravidelně si měřit teplotu. Ještě jedna metoda na závěr a tou je přerušovaná soulož. Toto je metoda velmi riziková a mnohdy se stane příčinou nechtěného otěhotnění, neboť se partner nezvládne zcela ovládnout. Pamatujte na to, že abyste si sex opravdu užili, tak musíte být předem domluveni na těchto podmínkách a musí s nimi souhlasit oba dva.

You Might Also Like