Neobvyklé sporty

Zatímco u některých napoví samotný název, čeho se daný sport týká, u jiných to tak snadné není. Jedná se o touhu lidí vymýšlet stále nové věci a také snahu všechno vyhrát. Řeč je o sportech, ale ne tak ledajakých. Zde je výčet několika nejzvláštnějších sportů světa:

barevná košťata


1.       Famfrpál

Jedním z nejznámějších zvláštních sportů je famfrpál inspirovaný knihami o Harrym Potterovi. Úkolem hráčů je trefit se do jedné ze tří soupeřových obručí camrálem (lehce vyfouknutý volejbalový míč) a získat tak body. Ten tým, který bude na konci mít více bodů, vyhrává. Další body může získat zvláštní hráč, chytač, který má po celou hru jediný úkol. Tím je chycení zlatonky, kterou představuje tenisový míč, který je zavěšen za nestrannou osobu, která se chytačům snaží utíkat. Každý tým má dva odrážeče, kteří znesnadňují bodování druhého týmu tím, že zasáhnou protihráče potloukem, což je další druh míče. Kdo je zasažen, musí se běžet dotknout svých obručí a vrátit se tak do hry.
police se sýry


2.       Jugger

Další sport, který je inspirován filmem. Jugg, což je pěnový míč, se snaží vždy pouze jeden hráč z pětičlenného družstva dopravit na soupeřovo území. Jako jediný je neozbrojený, ostatní mají různé zbraně, kterými se snaží dotknout protihráče. Když se jim to povede, nesmí zasažený 15 vteřin zasahovat do hry. Protože skórovat může pouze neozbrojený hráč, úkolem ostatních je chránit ho před soupeřovými zbraněmi. Vítězí tým, který získá více bodů.


3.       Diskgolf

Je to vlastně minigolf převlečený za hru s létajícím talířem. Ten se hráči snaží na co nejmíň pokusů dopravit do speciálního koše.


4.       Laddergolf

Cílem hry je získat více bodů než soupeř. Principem hry je házet provázky, na jejichž obou koncích jsou míčky, na žebřík. Čím vyšší příčka, tím větší je bodový zisk.


5.       Běh se ženou na zádech

Muž musí v co nejrychlejším čase proběhnout překážkovou dráhou, po celou dobu má na zádech ženu.
proutěné koště


6.       Cheese rolling

Sport typický pro Anglii, kdy kolo Gloucesterového sýra bývá puštěno z kopce dolů. Původně vyhrál ten, kdo ho jako první chytil, dnes je vítězem osoba, která první proběhne přes cílovou čáru. A jako trofej získá právě ten sýr, který honil.

You Might Also Like