Začněte se bez zbytečného utrácení peněz zase hýbat

Jarní sezóna konečně začala a sní i plno možností, jak se začít po zimě zase hýbat. Léto se blíží a nastal nejlepší čas na to začít pracovat na figuře. S krásným počasím přichází i plno sportovních možností a kdy jindy začít, než teď hned? Vytáhněte sportovní oblečení a dejte se do toho! Přinášíme několik typů, jak můžete potěšit své tělo. Navíc vás to nebude nic stát.

 

Procházka

Nejjednodušší a přesto účinná možnost, jak se zase začít hýbat je obyčejná procházka. Vezměte pejska, kamarády nebo rodinu a vyrazte alespoň na hodinu ven. Možností je mnoho. Pokud bydlíte ve městě, můžete se jít projít parkem nebo kolem řeky. Lidé z vesnice se mohou projít klidným lesem a sledovat, jak se spolu s jarem příroda probouzí. Jakmile se pak vrátíte domů, budete se jistě cítit mnohem lépe a svěže.

siluety běžců

Trekingové hole

Sáhněte po holích, které jen leží ve skříni, a protáhněte si tělo na horách nebo po lese. I když se to nemusí na první pohled zdát, hole jsou skvělé pro tlumení nárazů na klouby při chůzi a pomáhají páteři a celkově stabilitě. Budete se při chůzi cítit pohodlně, jelikož díky trekkingovým holím budete správně dýchat a pohybovat se v rytmu a také rychleji.

 

Cyklistika

Není nic příjemnějšího, než cestovat a přitom neubližovat naší přírodě. Kolo je naprosto ekologické a můžeme se s ním dostat téměř kamkoliv. Vyjeďte si na jednodenní nebo víkendový výlet na kole. Dostanete se na vzdálenější místa a budete přitom šetrní k prostředí. Cyklistika je ideální také pro rodiny s dětmi. Děti, které už umí na kole si jistě nějaký výlet s maminkou a tatínkem náramně užijí.

 

Inline bruslení

Čím dále více populární inline bruslení je další skvělou alternativou pro pohyb. Bruslení nám podobně jako trekkingové hole neničí klouby a do toho během něj spálíte velké množství kalorií, zesílíte hýžďově a břišní svaly.

cyklista u řeky

Kolektivní sporty

Vezměte partu přátel a zamiřte na hřiště nebo třeba jen na zahradu. Vymyslete, jaký kolektivní sport chcete hrát a dejte se do toho. Fotbal, házenou, volejbal, basketbal nebo třeba badminton. Společnost dalších lidí vás bude skvěle motivovat a navíc se u toho určitě nasmějete.

You Might Also Like