Nepostradatelný pomocník neboli bazénový vysavač

Jedná se o velmi efektivní přístroj, který význačně napomáhá k udržení čisté vody. Zároveň i při výběru kvalitního výrobku máte záruku v časové úspoře. Stejně tak i díky tomu ušetříte na spotřebě bazénové chemie.

luxusní bazén.jpg

Ideální řešení pro údržbu vody poskytne bazénový vysavač, jenž je vhodný pro zapuštěné i nadzemní bazény. Zejména během letní koupací sezóny se do bazénu dostane mnoho nečistot, které plavou poté na hladině. Nečistoty se postupně dostávají do bazénové filtrace, kde se zachytí. Avšak větší nečistoty se k filtraci nedostanou a usedají na dno bazénu. V případě neodstranění dochází k celkovému ovlivnění stavu i vzhledu bazénové vody.

čištění bazénu.jpg

Ideální řešení aneb jak správně vybrat

Kvalitní bazénový vysavač je efektivním pomocníkem. Můžete však vybírat z několika variant. Jestliže zvolíte ruční vysavač, který používá sací síly bazénové filtrace. Pracuje na bázi, kdy koncovka hadice od vysavače je připojena k bazénové filtraci a při zapnutí bazénové filtrace je nutné pomalu posunovat, vysávat nečistoty, které se nachází zejména na dně bazénu.

voda v bazénu.jpg

Další možností je volba poloautomatického přístroje. Samozřejmě je mnohem komfortnějším řešením. I když také využívá sací sílu bazénové filtrace, ale jedná se o vyšší level v rámci usnadnění práce. Výhodou této varianty je nejen úspora času, neboť není při čištění potřeba vaše přítomnost, ale disponuje rovněž velmi rychlou a snadnou instalací. Přístroj se sám pohybuje a sbírá nečistoty nacházející se na dně bazénu.

K nejvíce výkonným náleží verze automatického vysavače. Záruka usnadnění a maximální úspory času během péče o bazén. Přístroj je vybaven vlastním čerpadlem, nepotřebuje tak ke své práci filtraci. Nejčastěji se ovládá pomocí mikročipu. Předností je, že tento typ přístroje vyčistí dno i celé stěny bazénu. Dokonce i místa, kde se voda dotýká stěny, tím je tak odstraněna i linka vznikající vlivem zanášení nečistot a mastnoty.

You Might Also Like